Informacje ogólne

Data wydarzenia

30 / 06 / 2017

Lokalizacja

OPTeam SA

 

W maju 2018 roku wchodzi w życie Projekt General Data Protection Regulation, którego celem jest ujednolicenie przepisów o ochronie danych osobowych na terenie Unii Europejskiej.

Regulacje w ramach projektu wprowadzą w życie nowe obowiązki dla podmiotów przetwarzających dane osobowe. Wśród nich m.in. konieczność raportowania incydentów bezpieczeństwa. Nieprzestrzeganie nowych zasad będzie wiązało się z zaostrzeniem kar wynikających z ich naruszenia. Przykładowo kary administracyjne za niedostosowanie się do rozporządzenia mogą wynieść do 20 milionów euro lub 4% całkowitych (światowych) przychodów przedsiębiorstwa. Kary nakładane będą niezależnie od tego, czy do naruszenia przepisów dojdzie w wyniku nieumyślnej działalności pracownika, czy zewnętrznego ataku hakerskiego.

Przedsiębiorstwa chcąc optymalnie dostosować się do wytycznych rozporządzenia, będą musiały przeprowadzić szczegółową weryfikację wewnętrznych procesów przetwarzania danych osobowych. Pomocne w tym obszarze mogą być narzędzia informatyczne wspierające przygotowanie się do nadchodzących zmian jak i zarządzania procesami przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Już teraz zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym webinarium, które będzie poświęcone dobrym praktykom budowania SOC w organizacji oraz omówieniu praktycznych możliwości jakie dla SOC oferują nowoczesne narzędzia: UBA, NBA, Insider Threat Detection i IT GRC. Webinarium zostanie poprowadzone na platformie Citrix Gotowebinar.

Rejestracja trwa do 29.06.2017 r.

Prowadzący

Maciej Martinek jest absolwentem kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe uzyskał pracując dla wiodących polskich integratorów, gdzie realizował projekty bezpieczeństwa sieci w sektorze finansowym i operatorskim. Jego głównymi obszarami zainteresowania są bezpieczeństwo sieciowe oraz optymalne i wydajne zarządzanie nim. Swoje umiejętności potwierdził licznymi certyfikatami producentów takich jak: Cisco, Palo Alto Networks, F5 Networks, Radware, Tufin czy Juniper Networks. Prywatnie wolny słuchacz muzyki rockowej oraz fan sportu i motoryzacji.

 
Wprowadzenie do tematyki

Wanna Cry Ransomware czy incydent bezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego pokazują, że każda firma może paść ofiarą cyberprzestępców. Realistyczna strategia bezpieczeństwa zakłada, że do incydentów dojdzie i organizacja powinna być do tego przygotowana. Przestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane metody infekcji i penetracji systemów informatycznych, jak tunelowanie DNS i HTTP i własne protokoły C&C. Często ślady obecności intruzów i złośliwych programów można znaleźć tylko poprzez wielopoziomową analizę ruchu sieciowego. „Wyścig zbrojeń” pomiędzy cyberprzestępcami a producentami zabezpieczeń doprowadził do powstania nowych rozwiązań bezpieczeństwa jak User Behavior Analitics (UBA), Network Behavior Analitics (NBA) i Insider Threat Detection. W dobrym interesie firm oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT jest jak najszybsze wykrywanie komputerów, smartfonów i wszystkich innych urządzeń, które znalazły się w rękach przestępców. W tym celu organizacje budują tzw. Security Operations Center (SOC) wyposażone w specjalistyczne narzędzia, m.in. UBA i NBA. Temat właściwej obsługi incydentów w organizacji jest szczególnie ważny w świetne nowego prawa UE dotyczącego ochrony danych osobowych (GDPR).

Kontakt

OPTeam S.A.

36-002 Jasionka
Tajęcina 113

tel. +48 784-531-177
email: marketing@opteam.pl

Zobacz również
OPTeam SA