Informacje ogólne

Data wydarzenia

29 / 11 / 2017

Lokalizacja

OPTeam SA

 

W maju 2018 roku wchodzi w życie Projekt General Data Protection Regulation, którego celem jest ujednolicenie przepisów o ochronie danych osobowych na terenie Unii Europejskiej.

Regulacje w ramach projektu wprowadzą w życie nowe obowiązki dla podmiotów przetwarzających dane osobowe. Wśród nich m.in. konieczność raportowania incydentów bezpieczeństwa. W przypadku naruszenia ochrony danych osobowych, administrator bez zwłoki nie później niż w terminie 72 godzin po stwierdzeniu naruszenia, powinien zgłosić je organowi nadzorczemu.

Przedsiębiorstwa chcąc optymalnie dostosować się do wytycznych rozporządzenia, będą musiały przeprowadzić szczegółową weryfikację wewnętrznych procesów przetwarzania danych osobowych. Pomocne w tym obszarze mogą być narzędzia informatyczne wspierające przygotowanie się do nadchodzących zmian jak i zarządzania procesami przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Już teraz zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym webinarium, które będzie poświęcone dobrym praktykom budowania SOC w organizacji oraz omówieniu praktycznych możliwości jakie dla SOC oferują nowoczesne narzędzia: UBA, NBA, Insider Threat Detection i IT GRC. Webinarium zostanie poprowadzone na platformie Citrix Gotowebinar.

Rejestracja trwa do 28.11.2017 r.

Prowadzący

Maciej Martinek - doświadczy inżynier i ekspert bezpieczeństwa IT w dziale technicznym CLICO. Praktyczne umiejętności rozwinął projektując i wdrażając zabezpieczenia teleinformatyczne dla największych polskich firm z sektora finansowego, energetycznego i telekomunikacyjnego, a także wielu organizacji z sektora administracji publicznej. Posiada także kilkuletnie doświadczenie w realizacji audytów bezpieczeństwa oraz prowadzeniu szkoleń z wiodących rozwiązań zabezpieczeń teleinformatycznych.

 
Wprowadzenie do tematyki

Wanna Cry Ransomware czy incydent bezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego pokazują, że każda firma może paść ofiarą cyberprzestępców. Realistyczna strategia bezpieczeństwa zakłada, że do incydentów dojdzie i organizacja powinna być do tego przygotowana. Przestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane metody infekcji i penetracji systemów informatycznych, jak tunelowanie DNS i HTTP i własne protokoły C&C. Często ślady obecności intruzów i złośliwych programów można znaleźć tylko poprzez wielopoziomową analizę ruchu sieciowego. „Wyścig zbrojeń” pomiędzy cyberprzestępcami a producentami zabezpieczeń doprowadził do powstania nowych rozwiązań bezpieczeństwa jak User Behavior Analitics (UBA), Network Behavior Analitics (NBA) i Insider Threat Detection. W dobrym interesie firm oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT jest jak najszybsze wykrywanie komputerów, smartfonów i wszystkich innych urządzeń, które znalazły się w rękach przestępców. W tym celu organizacje budują tzw. Security Operations Center (SOC) wyposażone w specjalistyczne narzędzia, m.in. UBA i NBA. Temat właściwej obsługi incydentów w organizacji jest szczególnie ważny w świetne nowego prawa UE dotyczącego ochrony danych osobowych (GDPR).

Kontakt

OPTeam S.A.

36-002 Jasionka
Tajęcina 113

tel. +48 784-531-177
email: marketing@opteam.pl

Zobacz również
OPTeam